Adten Kanaması hakkında bilgiler..

bayanlarda adet kanaması konusunu görüntülemektesiniz. adet kanaması ile ilgili en çok sorulanlar ve yorumlar burada..

Eğer bir sorun yoksa ergenliğe girmiş her kızın rahminden kan gelir bu kanın adına hayız kanı denir, doğum, düşük yada başka bir özür yüzünden akan kan bu kategoriye girmez. Bu kanın adına biz özür kanı diye nitelendiriyoruz. Adet kanaması 3 ile 15 gün arası sürebilir. Bu süre kadından kadına farklı olabilir. Bu süre her kadın için standart hale gelir, bunun dışında eğer kanama gelirse bu adet kanaması değil özür kanamasıdır.

Kadınlar özellikle adet kanamasının ilk günlerinde ağrı, baş ağrısı ve sekse karşı duyarsızlık gibi bazı problemler yarattığı için kafa olarakta sıkıntı içindedirler. Bu gibi zamanlarda eşleriyle problem yaşanmadan dolayı yapılan boşanmalar dinimizce yasaklanmıştır.

Belirli peridoyik zamanlarda rahimden gelen kana adet kanaması denir. Zamansız ve vücuttaki damalardan gelen kan ise özür kanı olarak adlandırılır.

Adet kanamasıyla oluşan kötü kokuyu gidermek için ödağacı yada reyhan kokusu ile tütsülemektir.

Süt veren annelerde adet yaşanmayabilir. Belirli bir yaşa gelmiş kadınlarda adetin durduğu olabilir. Bundan çok önceki zamanlarda tekrar adetin başlaması için uyluk damarından kan alma işlemi yapılırdı.

Medeniyetin gelişmediği zamanlarda adetli kadınlar eve alınmaz, beraber yemek yenilmez onunla aynı ortamda bulunulmazdı. Onun ellediği bütün şeylerin kirlendiği düşünülürdü. Kuran’ı Kerim ile birlikte peygamber efendimiz adet gören kadınlarla beraber aynı ortamda kalınmasında bir sakınca olmadığını belirtmiş yalnıza seks yapmayın demiştir.

Adet kanamasını artırmak isterseniz kullanabileceğiniz bitkiler vardır mesela kekik, hem küçük tuvaleti hem adet kanamasını artırır.

Adet kanamasının ne zaman biteceği tam olarak bilinmemekle birlikte normalde 55 yaşından sonra durma yaşanır. Bazı otoritelere görede kadının yaşadığı bölge ve kadının özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu zamanlarda hem kadında hem erkekte sekse karşı istek artık azalmaktadır. Kadınların adet görme süreleri artmaktadır, terlemeler görülmekte, mental olarak rahat olmama, vücutta kızarıklıklari sivilce ve kaşınma oluşur. Tekrar bebek dünyaya getiremez duruma gelmesi rahiminde sayılır.

Konu hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz.

ayrıca bunlar soruldu googledan ve arandı..
* hayvanla cinsel ilişki kuran kadın videosu
* adet kanaması videoları
* adette parça gelmesi
* rahimden kan gelmesi
* kadın kanaması vidyosu
* adet kanamasında parça gelmesi
* aybaşı kanaması videosu
* adet kanaması dışında rahimden kan gelmesi
* adet rengi kahverengi
* ALMA KANAMASI
* rahimden kahverengi kan gelmesi
* adet döneminde parça gelmesi
* adet kanamalarında parça gelmesi
* adet kanamasını kesen ilaçlar
* adet kanaması parça gelmesi
* adet kanamasi icin sifali bitki
* adetin parça parça gelmesi
* adette az kan gelmesi
* bayanlarda adet dönemi

Benzer Başlıklar

  • Düşük kalorili diyetler tehlikeli olabiliyorDüşük kalorili diyetler tehlikeli olabiliyor Suna dumankaya – İbrahim Saraçoğlu – Ahmet maranki – ender saraç – ömer Osman korkmaz Günde 800 kalorinin altında enerji kazandıran diyetler, ciddi hastalık komplikasyonları olan (kalp […]
  • Ayak baş parmağı ağrısı GRİP ne iyi gelirAyak baş parmağı ağrısı GRİP ne iyi gelir Ayak başparmağınızın başladığı yerde (tarak kemiği ile parmağın başlağı eklemde) şişlik, çıkıntı varsa halluks valgus'unuz var demektir. Kadınların neredeyse % 40 ında bu yakınma vardır. […]
  • Bitki çaylarını fazla içersek nolurBitki çaylarını fazla içersek nolur Bitki çaylarındaki bilinmeyen tehlike ortaya çıktı işte detaylar.. Kış aylarında yoğun şekilde tüketilen bitki çaylarının sağlık sorunlarına yol açabildiği ortaya çıktı. Bitki […]
Genel