cildiniz için acşl öneriler

Cildiniz için son dakika önerileri hakkında bilgi ve açıklama:..

Yeni yılı temiz ve dingin bir ciltle karşılamak isteyenler için Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar sihirli reçeteyi anlattı: Organik malzemeler ile makyaj yapın, uyumadan önce makyajınızı temizleyin ve bol bol sebze-meyve yiyin

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar, pırıl pırıl bir ciltle yeni yıla girmek isteyenler için son gün bakım önerilerini açıkladı. Cilt lekelerini temizleyen ve cildi ışıl ışıl yapan peeling uygulamalarıyla hızlı sonuç almanın mümkün olduğunu söyleyen Dr. Eda Kumbasar, sihirli bakım reçetesi yazdı:

Nem maskesi:
Yılbaşı gecesi canlı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsak nem maskesi yararlı olacaktır. Ayrıca cildin nem ihtiyacını karşılamak için bol bol su tüketmeyi de ihmal etmemek gerekir.

Gül suyuyla peeling:
Kil maskesi, taze meyvelerle yapılan maskeler, salatalık maskesi, bazı dermakozmetik ürünlerin nem maskeleri ve gül suyuyla cildi yıkamak da bir tür peeling etkisi yaratacağı için cildimizi yumuşatır, nemlendirir ve bizi yılbaşı gecesine hazırlar.

Lazerle pürüzsüz cilt:
Lazer epilasyon son yıllarda son derece yaygın bir metot olarak kullanıma girmiştir. Özellikle lazerin kalın ve siyah kılların tedavisinde daha etkili olduğu bilinmektedir. Gelişen teknolojiyle beraber açık renk ve ince kıllar da lazerle tedavi edilebilmektedir. Yılbaşı gecesi özellikle temiz bir ciltle yeni bir yıla girmek istiyorsanız, bir dermatoloji uzmanının gözetimi altında mutlaka lazer epilasyon yaptırmalısınız. Bu şekilde yanık ve leke gibi komplikasyonlar olmaz.

Makyaj:
Makyaj malzemesi olarak ise gece boyunca deride iritasyon yapmayacak organik makyaj malzemeleri ve mineral pudralar da kullanılabilir.

ERTESİ GÜN İÇİN BAKIM FORMÜLLERİ
Cildinizi temizleyin
Sigara dumanına maruz kalınan, alkol tüketimi artan, kapalı ve oksijensiz bir ortamda geçirilen yılbaşı gecesi ister istemez cildinizi olumsuz etkileyecektir. Yılbaşı gecesine ait bu olumsuzlukların, cilt üzerine etkisini minimuma indirmek için; öncelikle ne kadar yorgun olursanız olun, makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmayın! Ciltte tıkaçlar, akneler ve komedonlar oluşmaması için makyajı arındırmak gerekir. Bu nedenle yılbaşı gecesi cilde uygulanan yoğun makyaj, yatmadan önce mutlaka nazik bir temizleyici ile ciltten arındırılmalıdır. Ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulanabilir.

Nemlendirici kullanın
Gece boyunca oluşan ciltteki yorgun görünümü azaltmak için ertesi gün evde peeling de uygulayabilirsiniz. Cildi tahriş etmeden ve nazik bir peeling uygulamasıyla; derideki ölü tabaka deriden uzaklaştırılmış olur. Peeling uygulaması sonrası cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle cilt yatıştırılır.

Sebze-meyve yiyin
Ayrıca ertesi gün mutlaka bol bol sıvı alınmalı ve sebze-meyve tüketimi de arttırılmalı.

* ÜNLÜLERİN GERÇEK İSİMLERİ

* ÜNLÜLERİN DOĞUM TARİHLERİ

* HANGİ ÜNLÜ NEREDE OTURUYOR?

Benzer Başlıklar

  • Haluk Saçaklı – diyetiHaluk Saçaklı – diyeti Haluk Saçaklı Diyeti konusu, Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme forumunda tartışılıyor. Konu etiketleri: haluk saçaklı, haluk saçaklı beslenme uzmanı, sağlıklı beslenme […]
  • Suda Yaşayan Canlılar Hakkında Kısa BilgiSuda Yaşayan Canlılar Hakkında Kısa Bilgi Suda birçok canlı türü yaşamaktadır. Bu suda yaşayan canlıların en başında ve aklada gelen canlı balıklar oluyor. Ayrıca suda balıklar bir tarafa böceklerde yaşamaktadır. Bazı balıklar […]
  •  Cildimiz Yara ve Tedavi Yolları Cildimiz Yara ve Tedavi Yolları Cildimiz Yara ve Tedavi Yolları Laserle Cilt gençleştirme ZEYTİN YAĞI İLE PRATİK CİLT BAKIM ÖNERİLERİ Cilt insan vücudunu kaplayan en geniş organ olup organizmanın çevreye karşı dış […]
Genel