Çocuklarda bademcik iltihabı ve uzman görüşleri

Çocuklarda bademcik iltihabı (bademcik şişmesi) hakkındaki bilgiler burada…> Çocuklarda bademcik iltihabı (bademcik şişmesi) akkan düğümcüklerinin streptokok adı verilen mini canlılarının bir grubu tarafından meydana getirilen iltihaplı hastalıklardır. Özellikle hemolitik tipi tarafında meydana getirileni en tehlikeli olanıdır.

Bademcik iltihabında hastalık belirtileri ani olur ve şiddetli gelişir. Ateş oldukça yüksektir. Boğazdaki şişlik ve ağrılı durum yutmayı güçleştirir. Enfeksiyon aşağı doğru yayılırken sesle kabalaşma, kalınlaşma ve çatallanma meydana gelir. Giderek boğulur ve nefes alma hırıltılı durum alır.

Öksürük başlar. Hastalıkta boğazda yaralar ve apseler ortaya çıkar. Kalp karın içi görülen karın içi organları böbreklerde haraplaşmalar yapar.

Genellikle okul ve kalabalık ailelerde yakın temas ile geçiş kolay olur. Hastalığın teşhis ve tedavisi kolaydır. Yalnız ilaç kullanmaktaki hatalı bir tutum bu hastalığın olumsuz sonuçlarını ortaya koyar. Bunlardan en önemlisi romatizma ile kalp kapakçıklarının ve böbreklerin süzücü sistemlerinin bozulmasıyla görülen durumlardır.

Hekimin verdiği tedaviyi çocuğun canının yanmaması gerekçesiyle yapmayarak yarıda kesmek durumu kötüleştirir. Mini canlıların tam olarak ortadan kaldırılmaması sonradan hastalığın daha da şiddetlendirir.

Bu hastalıkta en önemli olan büyüklere zarar vermeyen ve boğazlarında bulunan mikropların çocuklara geçtiklerinde şiddetli hastalık yapabilmeleridir.

Oysa taşıyıcı dediğimiz hastalığa yakalanmaksızın önceden belirlenmesi ve basit bir tedavi uygulanması ile hastalık ortadan kalkar.

Bademcikler çevresinde oluşan apse boğazın yumuşak dokusunda birikip yutağı daraltabilir.

adaçayının yararları, ağızda kötü koku, ateş, aynısafa bitkisinin yararları, bademcik ameliyatı, bademcik enfeksiyonları, bademcik iltihabı, bademcik iltihabı tedavisi, bademcik iltihabında antibiyotik kullanmak, bademcik iltihabının tedavi yolları, bademcik iltihabının tedavisi, bademcik iltihaplanması, bademcik şişmeleri, bademcik şişmelerine ne iyi gelir, bademcik şişmesi, bademcik şişmesinin tedavisi, bedenin savunma gücü, boğaz ağrısı, boyun bezelerinde şişme, çocuklarda bademcik iltihabı, çocuklarda bademcik iltihabının tedavisi, çocuklarda bademcik şişmeleri, çocuklarda bademcik şişmesinin tedavisi, echinacea preparatları, halsizlik, kekik otunun yararları, lenf sistemini temizlemek, limonlu gargara, limonun yararları, mayıs papatyasının yararları, ses tonundaki değişiklikler, soğuk havalardan korunmak, tonsilit, tonsillitis, yoğurt otunun yararları, yutma güçlüğü, yutma sırasında takılma hissi

Benzer Başlıklar

  • Doğru besinler ile hastalıkları yenebilirizDoğru besinler ile hastalıkları yenebiliriz Doğru besinlerle hastalıklardan korunabilirsiniz çünkü herşey kendi elimizde öncelikle bu konularda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Domatesteki likopen, çaydaki polifenoller, üzüm […]
  •  Kan Gorme ve İgne Fobisi Kan Gorme ve İgne Fobisi iğne fobisi cinsel ilişkide kan görme yüz kızarmasında bitkisel ilac kızarmasını önleme Doktora ve hastaneye gitmekten kaçınmaya yol açar. Diğer fobilerden farklı olarak sadece korku […]
  • Tavuklu BörekTavuklu Börek 4-5 kişilik • l adet tavuk göğsü • 2 adet yufka • 1 çay bardağı zeytinyağı • İki buçuk su bardağı su • l çay bardağı kadar konserve mısır • 2 çay kaşığı tuz • 1 çay […]
Genel