DİŞ BAKIMI-ŞİFALI BİTKİLER

dişeti kanaması nasıl durdurulur Adaçayı toz haline getirilerek diş temizliğinde kullanılır. Dişleri sağlamlaştırır, bembeyaz yapar.

Ahududu çiçeğini kaynatarak yapılan ılık su banyosu, diş eti iltihaplarına iyi gelir.

Ayçiçek yağı içilmez ama gargara olarak kullanıldığında ağızdaki zararlı bakteri ve molekülleri yok eder. Vücudun zehirlerden temizlenmesine yardımcı olur.

Böğürtlen suda kaynatılıp bu su ile ağız çalkalanırsa ağız yaraları ve diş etleri iltihaplanmasına iyi gelir. Böğürtlen yaprakları çiğnenirse dişeti kanamaları durur.

Ceviz kökünden diş ağrısını önleyici bir sıvı elde edilir. Çayın içinde bulunan fluorür maddesi diş çürümelerini önler.

Frenk üzümü (kaynatılmış) kaynar suya bırakılarak elde edilen sıvı iel gargara yapılırsa ağız yaraları, diş etleri kanamaları yok olur.

Kara buğday son derece zengin besin değeri ile yüksek kalori sağlayıcı bir bitkisel üründür. İçinde dişlerin çürümesini önleyen florür vardır.

Kimyon tohumları ağızda çiğnendiğinde diş etlerini kuvvetlendirir.

Havuç dişetlerini kuvvetlendirir.

Karadut şurubunun lokal olarak uygulanması halinde düş ağrısına iyi gelmesidir.

Karanfil ağacından elde edilen yağın diş çürümelerini önleyici etkisi vardır.

Limon çiğnendiğinde diş etleri kanamasını önler.

Maydanoz diş ağrılarında etkili olur.

Mine çiçeği suyu ile gargara yapıldığında diş çürümelerini önler.

Turp dişetlerini kuvvetlendirir.

Yaban mersini diş iltihaplarına iyi gelir.

Benzer Başlıklar

  • tansiyonu düşürme yolları, nasıl düşürülürtansiyonu düşürme yolları, nasıl düşürülür tansiyonu düşürmek için yapmanız gereken bilgiler. uzman görüşü.. Yüksek Tansiyon nasıl düşürülür sorusunu merak edenler için Doçent arkadaşların yazılarını toparladık. Yüksek […]
  • Çocuklarda yüksek ateşin açıklma ve sebebleriÇocuklarda yüksek ateşin açıklma ve sebebleri Çocuklarda yüksek ateşin düşürülmesi için neler yapmanız lazım. biliyoruz ki bu durum pek çok anneyi babayı üzüyor. Halk arasında yaygınlaşan yanlış sağlık bilgileri çoğu zaman […]
  • Liposuction > LipocontouringLiposuction > Lipocontouring Liposuction yaptırmayı düşünüyor iseniz işte sizlere göre konu ve bilgilendirme Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi […]
Genel