Hayvanlar Alemi Kategorisi

Yeni Yazılar

En sevimli en tatlı evde bakılabilecek köpek türleri nelerdir?

Birbirinden sevimli tatlı köpek resimlerini ve fotoğraflarını siz hayvan sever dostlarımızla paylaşmak istedik. Evinizde bakabileceğiniz en sevimli en şirin ve en tatlı köpekleri incelemeye ne dersiniz? Minyatür Schnauzer Yorkshire Terrier Puglar ChowChow Shar Peis Çivava  

Canlıların Uyku Halinde Olması Nasıl Bir Şeydir

Şimdi arkadaşlar bitki tohumları , yumurta gibi varlıkların cansızlık gösterdiği döneme uyku hali denmektedir bunu birçoğumuz biliyoruz zaten. Canlılar uykudayken de bazı mikroplar o canlının vücudunda yaşar. Besinlerini ise o canlınan sağlarlar. Bu hal uyanıncaya kadar devam eder.

Omurgalı Hayvanlar Hakkında Bilgi

Omurgalı hayvanlar hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğiz. İlk olarak omurgalı hayvanlarda omurga , kıkırdaklar bulunur. Şimdi 4 dakikalık bir videomuz var. Onu izleyerek omurgalı hayvanlar hakkında hemen bilgi sahibi olabiliriz.

İlkbaharda Hayvanlarda Meydana Gelen Değişiklikler

İlkbaharda hayvanlarda meydana gelen değişikler şunlardır : KIŞ UYKUSUNDA HAYVANLAR BU MEVSİMDE UYANIRLAR. BAZILARI YUVASINDAN ÇIKAR , BAZILARI İSE BARINAĞINDAN DIŞARI ÇIKAR. YANİ NORMAL YAŞAMINA DÖNERLER. ESKİYE GÖREÇOK ZAYIFTIRLAR AMA GÜÇSİZ DÜŞMEZLER. BAHAR OLDUĞU İÇİN HEMEN ÜREMEYE GİRERLER.

Omurgalı Hayvanların Özellikleri Nelerdir

Evet sevgili öğrenciler omurgalı olan hayvanların özellikleri nelerdir buna bakacağız. Omurgalı hayvanların üye sayısı 4800’dir. Şimdi gelin videomuzu izleyelim.

Omurgalı Hayvanlar Kaça Ayrılır

Bu yazımızda omurgalı hayvanlar kaça ayrılır hep beraber ona bakacağız. Ben hayvanların sınıflandırılmasını aşağıya yaptım ve aynı zamanda da resimlerde ekleyerek gösterdim. Buyurun bakalım. Acrania – Kafatassızlar Hemichordata – Yarı sırtipliler Urochordata (Tunicata) – Tulumlular Cephalochordata – Başı kordalılar Craniata –

Kış Uykusuna Yatan Hayvanlar Ne Zaman Uyanırlar

Kış uykusuna birçok hayvan yatmaktadır ve ne zaman uyanırlar merak edenler için söylüyelim. Kış uykusundaki bir hayvan çevre sıcaklığına göre birkaç haftadan altı aya kadar sürelerle değişmektedir bu aralarda uyanırlar. Şimdi hangi hayvanlar kış uykusuna yatar buyurun bakalım. Kurbağalar Kaplumbağalar Ayılar

Hayvanların İskelet Yapısı

Hayvanların iskelet yapısı 2’e ayrılır bunlar iç iskelet ve dış iskelet olmaktadır. İç iskelet içinde bulunan eklemler , kemikler ve kıkırdaktan oluşur. Dış iskelet ise deriden meydana gelir. Şimdi gelin resimlerden inceleyelim.

Kuşlar Nasıl Çoğalır

Kuş bakıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de kuşlar nasıl çoğalır oluyor. Ben bunu daha ayrıntılı olması için video olarak ekledim. Birde kuşlar hakkında kısaca bilgiler sundum. KUŞLAR HAKKINDA BİLGİLER SEVECEN CANLILARDIR. YUMURTA İLE ÇOĞALIR İÇ DÖLLENEME GÖRÜLÜR AĞIZLARINDA DİŞ

Omurgalı Hayvan Örnekleri

Omurgalı hayvanlarda vücutlarında kemik ya da kıkırdan bulunur. Şimdi omurgalı hayvanlara ise örnek vereceğiz. Bunlar : BALIKLAR , KURBAĞALAR , SÜRÜNGENLER , KUŞLAR VE MEMELİLERDİR. YANİ 5 GRUPTA İNCELENİR.
Genel