endikasyona gore ilaç bulma

Mezoterapi, orta deri tedavisi anlamına gelir.
ezoterapi ve endikasyona gore ilaç bulma konusu hakkında bilgiler..
2 yada 4mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımı ile cildin mezoterm tabakasına, tedaviye yönelik vitamin, antioxidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan maddeler enjekte edilmesidir. Bu maddeler kılcal uç dolaşımına geçer ve bölgeye doğrudan etkili olur. Endikasyona göre değişen çeşitli ilaç karışımları 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına enjekte edilir.

İlk kez 1952’de Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış, 1987’de Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir.

Transmed de mezoterapi;

Mezoterapi Selülit, bölgesel zayıflama ve
Mezoterapi Saç dökülmesi,

tedavileri için kullanılmaktadır.

Selülitte Mezoterapi

Selülit genel yağlanmadan farklı bir olgu olup diyetle, egzersizle veya diğer zayıflama yöntemleriyle tamamen ortadan kaldırılamaz.

Selülit Oluşumunda Rol Oynayan Etkenler:

Mezoterapi Ergenlik, hamilelik, menapoz öncesi, kürtaj, doğum ve düşüklerdeki hormon etkileri
Mezoterapi Doğum kontrol ilaçlan kullanımı
Mezoterapi Aşırı şekerli ve yağlı beslenme
Mezoterapi Genetik

görüldüğü gibi her kadında selülit oluşma olasılığı az veya çok mevcuttur.

Tedavi:

Selülitin en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağların yakılması için tedavi, diyet, egzersiz, ve LPG ile desteklenir.

Seansların sıklığı ve süresi selülitin tipine yerleşim alanına göre belirlenir. 8-12 seans sonunda 1-2 beden incelme olur, cilt esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Benzer Başlıklar

  • Kanse riskini azaltan bir ilaç: ASPİRİNKanse riskini azaltan bir ilaç: ASPİRİN bağırsak kanseri olan hastaların aspirin kullanması kanser riskini yüzde otuzlara kadar azalttı.. Amerikan Tıp Derneği'nin yayın organında yayımlanan araştırmada bilim adamları, […]
  • GERİATRİGERİATRİ Yaşlılık hastalan ve problemleriyle uğraşan tıp dalıdır. Kelimeyi 1909   yılında ilk ortaya atan, New Yorklu Dr. I.L Nascher'dir. Bu hekim, yaşlılığın kaçınıl­maz kabul edilmesin dense, […]
  • Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir (bilgi)Kronik Yorgunluk Sendromu Nedir (bilgi) birçok kronik hastalık var bugünkisi ise yorgunluk sendromu - adrenalin yorgunluğu , kronik yorgunluk , stres adrenalin yorgunluk hissi , adrenalin yorgunluğu ne demek , adrenalin […]
Genel