Evde 2010 son moda saç yapılışı, saç şekilleri

2010 yılı kabarık ve atkuyruğu saç yapılışı son moda trend saç modelleri ve şekilleri evde nasıl yapılır topuz modeller ve daha fazlası..

Saçlarınıza şekil vermek için mutlaka kuaföre gitmenize gerek yok. Yeni nesil saç ürünleriyle, evinizde son moda saç modellerini uygulayabilirsiniz. Dağınık topuz ve kabarık atkuyruğu ile saçlarınızı güzelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Dağınık Topuz Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra havluyla fazla nemini alın. Isıya ve güneşe karşı koruyucu yoğun nemlendirici kremi saçlarınıza uygulayın. Fön ya da saç kurutma makinesiyle en fazla 30 cm yakından saçlarınızı kurutun.
Kuruttuğunuz saçlarınıza şekil vermek için parmaklarınızı tarak gibi kullanın. Yukardan aşağı doğru ellerinizle tarayarak saçlarınızı düzeltin. Bu işlem sayesinde, saç diplerindeki ısı saç uçlarına yayılır ve kolay şekil almasını sağlar.
Saçınızı geniş tutamlara ayırın. Her bir tutamı çok sıkı olmayacak şekilde bigudiye sarın. Kolay şekillenmesi için saç kurutma makinesini bigudilerin üzerine tutun.
10 dakika bekledikten sonra bigudileri açın. Başınızı öne doğru eğip, elinizle bukleleri dağıtın. Geniş bir tarakla saçınızı arkadan öne doğruyu nazikçe tarayın.
Saçınızı ortadan ikiye ayırın. Her iki tarafından ön kısmından bir tutam saç ayırın. Saçınızı toplayın. Tokayı gizlemek için ayırdığınız saç tutamlarından birini tokanın etrafına sarın. Diğer tutamı yuvarlak şekil vererek ya da kabartarak saçınıza tutturun.

Kabarık Atkuyruğu

Ön kısmı hacimli görünen kabarık atkuyruğu, son dönemin en moda saç modellerinden biri. Dışarıda yiyeceğiniz akşam yemekleri için saçlarınıza kabarık atkuyruğu modelini uygulayabilirsiniz.
Elinizle bolca saç köpüğü sürüp, saçlarınıza uygulayın. Dağınık bir görünüm vermek için ellerinizi kullanarak saç kurutma makinesiyle kurutun.
Saçınızdaki dolgun görünümü kaybetmemek için ellerinizle toplayıp arkada atkuyruğu yapın. Saçın atkuyruğu bölümünü fırçayla kabartın. Işıltı kazandıran ve şekil koruyan saç spreyiyle atkuyruğunu sabitleyin. Gerekiyorsa, fırça kullanarak atkuyruğunu hafifçe düzeltin. Evinizde son moda saç modellerinin yapılışı

Benzer Başlıklar

  • 2014 Kısa Saç Modelleri2014 Kısa Saç Modelleri Hanımlar bu sezon da moda olan kısa saç modellerini sizlerle paylaştık. 2014 yılında popüler ve trend olan kısa saçları sizlere sunduk. Bakalım birbirinden güzel ve şık olan kısa saçları […]
  • Dünyaca ünlü markalar elinizin altında!Dünyaca ünlü markalar elinizin altında! Lüks alırım lüks severim lüks giyerim diyenlerden misin? Moda tutkunu musunuz? Marka olmadan asla diyorsanız; o zaman son günler de kadınlar arasında kulaktan kulağa yayılan […]
  • SEVGİLİLER GÜNÜ-NE MONOTREND’LE HAZIRLANIN!SEVGİLİLER GÜNÜ-NE MONOTREND’LE HAZIRLANIN! Monotrend.com, geniş ürün yelpazesi ve yüzde 30 indirimli fiyatlarıyla 14 Şubat Sevgililer Günü alışverişinize keyif katıyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilinizle geçireceğiniz çok […]
Genel