Gebelikte psikolojinize hakim olmanız gerekiyor

Gebelikte psikolojik sorunlar yaşamamaya dikkat edin çünkü çocuğuda etkiliyor.Bilim adamlarınca yapılan araştırmalar ve testler, gebelik döneminde psikolojik sorunlar yaşayan ve depresyona giren anne adaylarının çocuklarının şiddete meyilli ve sinirli olduğunu ortaya çıkardı.

Cardiff ve Bristol üniversiteleriyle King’s College London’dan bilim adamlarının araştırmasına göre, hamilelikte depresyona giren kadınların ergenlikte şiddete meyilli çocuk doğurma ihtimali 4 kat daha fazla. Bu bağlantının, kadın doğum yaptıktan sonra depresyona girmese bile geçerli olduğu belirtildi.

Daha önce yapılan araştırmalar, doğum sonrası depresyonun çocuğun davranışlarını etkileyebileceğini ortaya koymuştu. Ancak doğum öncesi depresyonla çocuğun davranışı arasındaki bağlantıyı ortaya koyan yeni araştırma, bu alanda yapılan ilk çalışmalar arasında bulunuyor.

Bebek bekleyen kadınların yüzde 10 ila 15′nin depresyondan mustarip olduğu tahmin ediliyor.

Telegraph’ın haberine göre, araştırma 120 kadın arasında yapı ldı. Kadınlarla gebelik döneminde, doğum sonrasında ve çocukları 4, 11 ve 16 yaşlarındayken görüşüldü.

Araştırma sonunda, hamileliklerinde depresyona giren kadınların çocuklarının 16 yaşında şiddete meyilli olması durumunun 4 daha fazla olduğu belirlendi.

Çocukların, diğer türde anti sosyal davranışlar gösterme olasılığının da daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Benzer Başlıklar

  • Altını ıslatan bebeklerAltını ıslatan bebekler bebeklerin altını ıslatmasının neden ve sebeplerin genetik olduğu ortaya çıktı ve Gece altını ıslatmanın nedenine göre fizyolojik ve organik iki grupta toplandığını kaydeden uzmanlar, gece […]
  • göz rahatsızlığıgöz rahatsızlığı Göz kapaklarının içini, gözün beyaz kısmını örten tabakanın iltihaplanması olan göz nezlesi çoğunlukla bir soğuk algınlığın­dan sonra başlar, göz kanlanır, çapak tutar, içine kum girmiş […]
  • prostat artık tarihe karışacak neden mi?prostat artık tarihe karışacak neden mi? Prostat kanseri tarihe karışıyor uzmanBilim adamları bu konuda  solunum yollarında bulunan virüsü prostat kanserinin ilk evresinde olan 6 hastadaki tümörlere ultrason eşliğinde enjekte […]
Genel