Hamilelik için en uygun yaş kaç sorusuna cevap

uzmanlar hamile kalmanın hem geç hemde ilerleyen yaşlarda olmasının tehlikeli olarak gördüklerini söylediler. bu soruyu eminim ki bir çok kadın merak ediyor günümüzde.

hamile uygun doğum yaşı kaç olmalı?

En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz.

35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır.

18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir. Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır.

Tıpta bilinen bir gerçek de erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığıdır. Ayrıca, doğurganlık, yaşla birlikte azalmaktadır.

20 yaşında bir çocuk isteyen kadınların yüzde 20’si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında yüzde15′ e ve 35 yaşında yüzde10′ a iniyor. 40 yaşında ise bu oran yüzde 5 civarında.

Benzer Başlıklar

  • Abortus – DüşükAbortus – Düşük Düşük nedir ve hakkında kısa bir bilgi ve tanım yapalım öncelikle,  istersniz? . tabiki istersiniz yoksa burda bu konuda ne işimiz var. neyse espiri bir kenera heme açıklayım. Düşük […]
  • Kegel egzersizleri nedir – Nasıl yapılır – hakkında bilgiKegel egzersizleri nedir – Nasıl yapılır – hakkında bilgi taban kaslarını kuvveetlendirmek için ne yapmak gerekir. rektumun daha iyi çalışması için yapılması gerekenler nelerdir bilgiler aşağıda egzersizleri, pelvik taban kaslarını […]
  • Narkoz ve Anestezi (nedir) zararları varmıdır?Narkoz ve Anestezi (nedir) zararları varmıdır? bilmeyenler için hemen söyleyeyim narkoz ameliyat öncesi kullanılır..narkozun zararları , narkoz , anestezinin zararları , narkoz nedir , anestezi zararları , genel anestezinin zararları […]
Genel