hap ile güzellik olurmu sorusu?

ağız yolu ile alınan bazı hapların cilt yaşlanmasına sebeb olduğu düşünceleri araştırılıyor

Ağız yoluyla alınan besin desteklerinin cilt yaşlanmasına yol açan bazı süreçleri yavaşlatabileceğini gösteren çalışmalar artıyor.

Örneğin bir Danimarka firması (Pharma Nord) tarafından üretilerek kullanıma sunulan bir ürünün (Evelle) cilde önemli destekler sağlayabileceğini gösteren bilimsel bulgular ünlü bir dermatoloji mecmuasında 2 yıl kadar önce yayınlandı. Bu ürün cilt besleyici birçok doğal destek ihtiva ediyor.

Journal Of Dermatological Treatment dergisinde 2004 yılında yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre bu ürün pürüzsüzlüğü ve esnekliği arttırıyor, kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatıyor.
null
Ürün C ve E vitamini, çinko ve selenyum, domates ekstresi, çam kabuğu-piknogenol ekstresi gibi doğal antioksidanlar ve ayrıca patentli bir “bio-marine karışımı” içeriyor. Üretici firma “bio-marine kompleks”in derin deniz balıklarından elde edildiğini, cilde nem ve esneklik sağladığını belirtiyor.

Benzer bir ürün ABD’de de geliştirilmiş. Firmagen tarafından geliştirilen bu ürün (Pro-der) Alfa Lipoik Asit ve CoQ10 içeriyor. Ayrıca muhtelif firmaların ithal ettiği Alfa Lipoik Asit, CoQ10 ve karnitin karışımı ürünleri de (Alfadell, Nutrinano CoQ10+Alpha Lipoic Acid) eczanelerde bulmanız mümkün.

Kısacası zorla güzellik olmaz ama hapla güzellik mümkün gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

  • KediotuKediotu kedi otu- kedi otu bitkisi- kedi otu nasil icilir- kediotu- kediotu bitkisi- kediotu nasil icilir- sifali bitkiler kedi otu- sifali bitkiler kediotu nedir hakkında bilgi Kediotu 1.5-2 […]
  • Ameliyatsız kıl dönmesi ( ilaç ile)Ameliyatsız kıl dönmesi ( ilaç ile) Dünyada ilk ve tek: Kıl dönmesine ameliyatsız çözüm! bulundu yapanda hemde bir türk sanırım haberlerde izlemiştim bakalım konumuzu okuyalım anlayalım.. Türkiye distribitörü olan […]
  • beyaz kilin cilde faydaları beyaz kil faydaları beyaz kilin cilde faydaları beyaz kil faydaları Doğal bir cilt temizleyici olan Kil’in faydaları günümüzde daha iyi anlaşılmaya başlandı.Ninelerimizin güzel bir cilt için kullandığı kil artık krem olarak güzellik ürünleri arasındaki […]
Genel