jinekomasti korsesi – erkek göğüs korsesi

– jinekomasti forum – göğüs korsesi erkek – göğüs korsesi – liposuction jinekomasti forum – jinekomast geçer mi – erkek korsesi – erkek göğüs korseleri – erkekler için göğüs korsesi –

Hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık 13-15 yaşlarındaki veya daha büyük erkeklerde görülmektedir. Erkek çocukların %90’ında bu durum kendiliğinden bir yıl içinde geçer. Ancak erişkin erkeklerde, meme kanseri olasılığı hatırlanmalıdır.

Ayrıca, jinekomastiye yol açan diğer durumların da bu hastalarda incelenmesi gerekir. Bunlar arasında: Hepatit, siroz, akciğer kanseri, akciğer hastalıkları, bazı organların kanseri, tiroid bezi hastalıkları, testis hastalıkları, eroin veya benzeri uyuşturucu kullanımı, kilo almak veya kas yapmak için steroid kullanımı, bazı ilaçların kullanımı gibi sebepler sayılabilir. Ameliyat öncesinde kitlenin ultrason ile incelenmesinde yarar vardır. Böylece kitlenin sadece yağ dokusundan oluşup oluşmadığı ortaya konabilir.

Ameliyat riskleri:

Asimetri (iki taraf arasında fark), hematom (deri altında kan birikimi), seroma (deri altında sıvı birikimi), meme başı nekrozu (doku çürümesi) ve infeksiyon oluşabilir. Ancak doku kaybı ve infeksiyon görülme olasılığı çok çok azdır. Ameliyat sonrası koruyucu olarak antibiotik kullanılır. Göğüs derisinin yapışması ve oluşacak sıvı toplanmasının azaltılması amacıyla ameliyat sonrası göğüs korsesi kullanılır.

Ameliyat:

Genellikle meme başının etrafından yarım daire şeklinde kesi yapılarak kitleye ulaşılır. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Liposuction yapılacak ise koltuk altına yakın bir ya da iki adet 0.5 cm kadar kesi yapılır. Buradan vakuma bağlı liposuction kanülleri ile kitle emilerek çıkartılır. Bu durumda çok az ya da hiç iz kalmayacaktır.

Ameliyat Sonrası:

Ameliyat sonrasında pansuman üzerine baskı amacıyla hemen korse takılır. Korse enaz 2 hafta, tercihan 4 hafta takılmalıdır. Liposuction yapıldıysa oluşacak şişlikler ortalama 4 hafta içinde iyileşecektir. Meme derisi göğüs duvarına yapışacaktır.

Bazı olgularda özellikle deri fazlalığı olması durumunda göğüs duvarı tam düz olmayabilir. Bu durumda 6 ay sonra deri fazlalılığını çıkarmak için ek cerrahi girişim gerekebilir. Yedi-10 gün sonra dikişler alınır. Hasta 3-4 gün içinde normal faaliyetlerine dönebilir.

Benzer Başlıklar

  • Liposuction > LipocontouringLiposuction > Lipocontouring Liposuction yaptırmayı düşünüyor iseniz işte sizlere göre konu ve bilgilendirme Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi […]
  • Gut hastalığı NEDİR hakkında bilgilerGut hastalığı NEDİR hakkında bilgiler kralarınhastalığı olarak tanınan ve tarif edilen gut hastalığı nedir ve hakkında bilgilendirmeiç hastalıkları uzmanı Tuncay Filiz açıklık getiriyor. Gut hastalığı nedir? Bir […]
  • doğal ürünler hakkında bilgilendirmedoğal ürünler hakkında bilgilendirme günümüzde özellikle şifalı bitkilerden yapılan doğal ürünler ve diğerleri hepsi değil ama bazıları zararlı Doğal güzellik ürünü olarak satılan her ürün, gerçekten doğal mı? Alırken […]
Genel