Kemik kaybı artık lazer tedavi ile önlenebilecek

uzmanların açıklamalarına göre artık Kemik kaybı lazerli implantla önlenebilecek. ne mutlu. dilerseniz konumuza geçelim.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Ali Arif Özzeybek yaptığı açıklamada, son 1 yıldır dünyada daha yaygın hale gelen, lazer teknolojisiyle üretilen implantlarla çok iyi sonuçlar alındığını söyledi.

Lazer-lock teknolojisiyle üretilen bu implantların en üst kısmındaki 0.3 milimetrelik bölümde nano ve mikro düzeltmeler yapılarak epitel hücrenin kontrol altına alındığını anlatan Özzeybek, bu teknolojinin ilk olarak ABD’de uygulanmaya başlandığını, son 1 yıldır başka ülkelerde de yaygınlaştığını belirtti.

Özzeybek, şunları kaydetti:

“Eski teknolojiyle üretilen implantların uygulandığı tedavide 1. yılın sonunda çenedeki kemik kaybı 1 milimetre iken lazerle üretilenlerde sadece 0.20 milimetre oluyor. Eski yöntemle üretilen implantların kemiğe kaynadığı yerde oluşan oyuğa zamanla bakterilerin yerleşmesi sonucu meydana gelen kemik kaybı, implantın ömrünü kısaltıyor. Oysa lazerle üretilen implantta epitel hücre kontrol altına alındığı için yok denecek kadar az bir oyuk meydana gelmesi nedeniyle bakteri oluşumu engelleniyor. Bu da implantın ömrünü uzatıyor.”

Lazerle üretilen implanttaki kemik kaybının, bugüne kadar bu tedavide ortaya çıkan en düşük oran olduğunu bildiren Özzeybek, yeni geliştirilen bu teknolojinin Lazer Lock Amerikan Osseointegrasyon Derneği’nin “en iyi buluş” ödülünü aldığını söyledi.

Benzer Başlıklar

  •  lazerli implant Kemik kaybını önleyecek lazerli implant Kemik kaybını önleyecek ağız sağlığı- Ağız ve Diş Sağlığı- ağızda kemik kaybı- diş kaybı- diş sağlığı- implantın ömrü- kemik kaybı- lazer tekniği- lazer teknolojisi- lazerli implant Son yıllarda lazer tekniği […]
  •  Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları * sakal üstü kıllar * * sakal epilasyonu * * sakal lazer estetik * sakal üstü epilasyon ünlüler * yanak epilasyon seans ne kadar * yanak kıllarını lazerle yakma * yanak ustu […]
  • Vejetaryen beslenme ve – kilo vermeVejetaryen beslenme ve – kilo verme uzmaların araştırma ve çalışmalarına göre vejetaryen insanlarımız vejetaryen olmayan insanlara gmre çok daha az kalori, yağ aldıkları tespit edildi.. Vejetaryen beslenme uygulayan […]
Genel