Liposuction > Lipocontouring

Liposuction yaptırmayı düşünüyor iseniz işte sizlere göre konu ve bilgilendirme

Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi bir tekniktir. Sonucun mükemmeliyeti; güvenlik, hastanın rahatlığı ve sonuçların kalitesiyle doğrudan bağlantılı olan hasta memnuniyeti ile ölçülmektedir.

Liposuction nispeten yeni bir kozmetik cerrahi türü olmakla birlikte, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Kaydedilen en önemli gelişmelerden biri, Dr. Jeffrey A. Klein tarafından 1985 yılında geliştirilmiş olan Tumescent Tekniğidir.

Lipocontouring (Lokal Anesteziyle Tumescent Mikrokanüler Liposuction):

Bu liposuction kavramının temel farkı ameliyatta kullanılan kanüllerin boyutu ve cilt altına verilen sıvı miktarının emilen miktara oranıdır. Lipocontouring çok daha ince mikrokanülleri ve diğer tekniklerde kullanılan serum miktarının genellikle iki katının uygulanmasını içerir.

Transmed’de görev yapan ve Dr. Klein tarafından eğitilmiş olan kozmetik ve plastik cerrahlarımız, Liposuction işlemlerini tercihen mikrokanül (Lipocontouring yöntemi) kullanımı yöntemi ve lokal anesteziyle gerçekleştirirler.

Bu yöntemin başlıca avantajları şunlardır:

Daha fazla güvenlik:

Lokal anestezinin genel anesteziye oranla çok daha güvenli olduğu yaygın olarak bilinmektedir. Bu yöntemle genel anestezinin yol açabileceği komplikasyonlar, anestezi maddelerinin kullanılmaması sayesinde kolaylıkla ortadan kaldırılmış olurlar.

Daha az morarma ve şişme:

Süper wet liposuction, morarma ve şişmeyi akıllara getirmektedir. Lipocontouring in sağladığı en önemli yararlardan biri, işlem sırasında ve işlemden sonra kan kaybının en aza indirilmesidir. Buna bağlı olarak morarma ve şişme riski de büyük oranda azalmış olur.

Daha iyi ve düzgün sonuç:

Yağ birikmesinin olduğu yere verilen tümesans serumunu sayesinde bölgeden alınması gereken yağ kitlesi tamamen ortaya konur. Böylelikle, işlemin yapıldığı yağlı bölgelerin daha kolay tespiti ve yağların daha doğru şekilde emilmesi mümkün olur. Ameliyat sonrasında düzensizlikler ve pürüzlerin ortaya çıkma riski de en aza indirilmiş olur. Mikrokanül kullanımı (16’lık-12’lik; 0.7 mm-2.0 mm.) daha az çaba gerektirir ve cerrahın mikrokanüllerin yönü ve konumlarını daha kolay kontrol etmesine olanak sağlar. Daha doğru ve kesin sonuç elde ederken daha yumuşak ve nazik hareket edebilmek mümkündür.

Ameliyat sonrasında anında iyileşme:

Genel anesteziyle yapılan Liposuction işleminden sonra hastaların, ayılma odasında gözlem altında tutulmaları gerekir. Lipocontouring (Klein Tumescent Tekniği) kullanıldığında hemen hemen hiç kan kaybı olmaz. Liposuction işleminin tamamen lokal anesteziyle yapılması nedeniyle, tam iyileşme için gereken zaman çok daha kısadır. Hastalar ameliyatın tamamlanmasından genellikle 30 dakika sonra taburcu edilerek evlerine gönderilirler.

Normal aktivitelere hızla geri dönüş:

Kanül giriş bölgelerine dikiş atılmaması sayesinde iyileşme hızı artar. Açık giriş bölgeleri, solüsyonun dışarı akmasına olanak sağlar. Bu da morarmanın en aza indirilmesini büyük ölçüde mümkün kılar. Hastaların büyük bölümü artık, ameliyattan bir hafta sonra morarmaların neredeyse tamamen yok olduğunu gözlemektedir.

Klein Tumescent Tekniği (lipocontouring) kanamayı ortadan kaldırdığı ve vücutta kalan anestezi sıvısı hızlı bir şekilde dışarı akabildiği için, iyileşme süreci önemli oranda hızlandırılmış olur.

Ameliyat sonrasında şişme, ve ağrıların önemli miktarda azalması sonucunda, hastalar normal fiziksel etkinliklerine ameliyattan çok kısa süre sonra geri dönebilirler.

Daha az görünen izler:

Lipocontouring işleminde çok küçük mikrokanüller kullanılır. Buna bağlı olarak, yalnızca çok küçük kesilerin açılması yeterlidir. Kesiler o kadar küçüktür ki, dikiş atılması bile gerekmez. Yaralar kısa süre içinde iyileşir ve gözle görülmez hale gelir.

Benzer Başlıklar

  • jinekomasti korsesi – erkek göğüs korsesi jinekomasti korsesi – erkek göğüs korsesi - jinekomasti forum - göğüs korsesi erkek - göğüs korsesi - liposuction jinekomasti forum - jinekomast geçer mi - erkek korsesi - erkek göğüs korseleri - erkekler için göğüs korsesi […]
  • Çocuklarda yüksek ateşin açıklma ve sebebleriÇocuklarda yüksek ateşin açıklma ve sebebleri Çocuklarda yüksek ateşin düşürülmesi için neler yapmanız lazım. biliyoruz ki bu durum pek çok anneyi babayı üzüyor. Halk arasında yaygınlaşan yanlış sağlık bilgileri çoğu zaman […]
  •  DİŞ BAKIMI-ŞİFALI BİTKİLER DİŞ BAKIMI-ŞİFALI BİTKİLER dişeti kanaması nasıl durdurulur Adaçayı toz haline getirilerek diş temizliğinde kullanılır. Dişleri sağlamlaştırır, bembeyaz yapar. Ahududu çiçeğini kaynatarak yapılan ılık su banyosu, […]
Genel