Pratik beslenme sağlığımız için çok önemli

Pratik beslenme ve sağlık önerileri nellerdir? öneriler ve uzman görüşleri Birçok bitkinin hastalıkları iyileştirici ve hastalıklardan koruyucu özelliğinin olduğunun bilimsel çalışmalarla da kanıtlanması doğal besinleri tekrar gündeme taşıdı. İşte birkaç doğal besin maddesi ve iyi geldiği sağlık sorunları…

Böğürtlen

E vitamini içerir. Vücuttaki zararlı besin atıklarının temizlenmesini sağlar. C vitamini boldur. Cenini korur.

Enginar

Bol miktarda folik asit ve potasyum içerir. Düşük yağ oranı, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi, antioksidan özellikleri sayesinde anne adayı ve bebeğin sağlığına önemli faydaları vardır.

Midye

Omega-3 yağı açısından zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği selenyum minerali tiroid bezelerinin normal işleyişi için gereklidir.

Soğan

Sarmısakla birlikte enfeksiyonlarla mücadele eder. Kükürt bileşimleri atardamarların zarar görmesini önler. Soğan; kemik erimesine de iyi geliyor.

Turunçgiller

C vitamini zengini turunçgiller içerdikleri flavonoid adlı antioksidanlar sayesinde atardamarların, kalbin zarar görmesini önlüyor. Portakal içerdiği folic asit, kalp dostu potasyum ve kalsiyum sayesinde sağlıklı alyuvar hücrelerinin çoğalmasına neden oluyor.

Hamsi

Kolesterolü düşüren ve kan pıhtılaşmasını önleyen Omega- 3 bol bol var.

Meyan kökü

Antivirüs etkisi vardır. Karaciğeri korur. Adrenalin salgılanmasını dengeler. Stresle başa çıkabilmek için gerekli olan kortizol hormonunu salgılatır.

Lahana

Ülseri olan kişiler için tonik, yani mideyi temizleyici etki yaratır. Yüksek oranda C vitamini içerir. Kırmızı lahana vücutta antioksidan özelliğe sahip A vitamini içerir. Kanseri önleyici etkiye sahiptir.

Enginar

Enginarın en büyük özelliği toksinleri temizleme yeteneği. Bu nedenle artriti ve romatizması olan hastalara özellikle tavsiye ediliyor. Cynarine adlı madde, karaciğer ve safra kesesinin rahatsızlanmasını da engelliyor.

astımı, böğürtlenin yararları, C vitamininin yararları, cenini koruyan besinler, doğal besin maddesi, doğal besinler, düşük yağ oranı, E vitamininin yararları, enginarın yararları, folik asit, hastalıklardan koruyucu bitkiler, hastalıkları iyileştirici bitkiler, kemik erimesi, midyenin yararları, Omega-3 yağı, potasyum, pratik beslenme önerileri, sağlık, sağlık önerileri, sağlık sorunları, sağlıklı beslenme, sarmısağın yararları, selenyum minerali, sindirimi kolaylaştırıcı besinler, soğanın yararları, tiroid bezelerinin işleyişi, zararlı besin atıklarının temizlenmesi

Benzer Başlıklar

Genel