YASEMİN ASLAN BAKİRİ Cam Heykel Sergisi

7 Aralık 2010 – 18 Ocak 2011

Eserlerini eski bir cam uygulama şekli olan, “kuma döküm” ve “pate verre” tekniklerini kullanarak oluşturan Yasemin Aslan Bakiri’nin cam heykel sergsi 7 Aralık’tan itibaren sanatseverlerle buluşuyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Ana Sanat Dalı’ndan mezun olduktan sonra 1992’de The London Institute London College of Printing and Distributive Trades UK’den  iletişim, reklam, pazarlama diploması ve 1995’te The Surrey Institute of Art & Design University College UK Üç boyutlu tasarım, Cam, Lisans diploması alan Bakiri’nin eserleri Christie’s müzayedelerinde de beğeniyle karşılanıyor.

Bakiri’nin 7 Aralık’ta Arnuvutköy Art Gallery’de açılan ve 18 Ocak tarihine kadar devam edecek olan Cam Heykel Sergisi’nde yer alan  eserleri arasında bulunan “Osmanlı Kaftanları”nda camın şeffaf ve kırılgan doğası ile metalin soğuk ve sert yapısı arasındaki zıtlık vurgulanıyor. Sanatçı, camın akışkanlığı ve duruluğunu buluşturarak imparatorluğun ihtişamıyla günümüzün modern fomlarını bir araya getiyor.

http://3.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/TRiIhJXQcRI/AAAAAAAAFq0/nEZfs_bWhyc/s1600/modalove.net%2BCAM%2BHEYKEL%2BSERGISI.jpg

Eserlerinde cam ve metalin diliyle, hem tarihsel hem de güncel referansları kullanarak sıradışı bir görselliğe ulaşan Yasemin Aslan Bakiri, sergisiyle ilgili olarak şunları söylüyor : “Ben cam yapıtlarımın zaman zaman ‘Pinokyo’lar gibi canlandığını düşünürüm. Galerinin kapısını çekip giderken bilirim ki onlar sabaha kadar kendi aralarında fısıldaşıp duracaklar…”

Sergi :

Yasemin Aslan Bakiri Cam Heykel Sergisi

Tarih    :           7 Aralık 2010 – 18 Aralık 2011

Pazartesi – Cumartesi 11:00-18:00 (Pazar, sadece randevulu)

Adres   :           Bebek Arnavutköy Cad. No:75   Arnavutköy Beşiktaş

Tel       :           0 212 2570667, 0 542 4231632

http     :           www.arnavutkoyartgallery.com

Benzer Başlıklar

Genel